Nose Work z Jill Marie O’Brien

Nose Work - wydarzenia
Termin wydarzenia: 2017-09-29

Miejscowość: Poznań, Polska

Zapraszamy na wydarzenie 3-dniowe: seminarium i warsztaty Nose Work z Jill Marie O'Brien - współtwórczynią K9 Nose Work® oraz współzałożycielką National Association of Canine Scent Work, LLC (NACSW).

O prowadzącej:

Jill Marie O'Brien jest współzałożycielką National Association of Canine Scent Work, LLC (NACSW) i współtwórcą K9 Nose Work® oraz opatentowanego systemu szkolenia K9 Nose Work®. 

Jill Marie pracuje z psami i trenuje je od roku 1987. 14 lat pracowała jako Dyrektor "Behavior and Training Services for spcaLA", gdzie nadzorowała tworzenie i rozwój departamentu behawioru zwierząt oraz ich treningu [Animal Behavior and Training Department] od momentu jego powstania w 1877 roku. Dodatkowo pracowała nad wieloma programami, m.in. programem prewencyjnym dot. pogryzień - programem skierowanym do młodzieży dotyczącym zapobieganiu pogryzień oraz wieloma programami terapeutycznymi dla psów schroniskowych oraz problemowych.

Przez lata Jill Marie zyskała szeroką wiedzę oraz doświadczenie poprzez jej uczestnictwo w agility, tropieniu, pracy z psami terapeutycznymi (AAT), treningu psów domowych, pracy z psami obrończymi oraz w IPO, terapię behawioralną psów, pracę z psami problemowymi, profesjonalny trening psów wykrywających substancję oraz pracę z ich przewodnikami. 

Jako współtwórca National Association of Canine Scent Work, LLC® (NACSW™) jest zaangażowana w zarówno w sportową, jak i rekreacyjną aktywność K9 Nose Work®.

Poprzez edukację i certyfikację instruktorską NACSW(™) K9 Nose Work® większość czasu poświęciła na rozwój dziedziny K9 Nose Work® i tego stylu szkolenia psów w detekcji zapachowej.

Jill Marie obecnie rozwija projekt schroniskowy "K9 Nose Work® Shelter’ project", którego celem jest wzbogacenie życia psów w schroniskach na całym świecie poprzez wdrożenie prostej a jednocześnie intensywnej metodologii K9 Nose Work® jako niedrogiego a jednocześnie potężnego narzędzia, które każde schronisko może wdrożyć. Dodatkowo projekt skupi się na użyciu K9 Nose Work® w celu zaspokojenia specjalnych potrzeb psów w różnych środowiskach.

Jej filozofia treningowa opiera się na budowaniu silnej relacji i więzi pomiędzy psem i przewodnikiem przy użyciu pozytywnych, miłych i motywujących technik. Jest zwolenniczką ciągłej edukacji i doskonalenia oraz rozwoju naukowo udowodnionych metod i programów. Nie tylko uczestniczyła w wielu edukacyjnych konferenchach i kursch, lecz również sama organizowała wydarzenia edukacyjne z udziałem światowych autorytetów i ekspertów w dziedzinie szkolenia psów i ich behawiorystyki.

Jill Marie jest: 

  • członkiem Association of Professional Dog Trainers (APDT) od 1997;
  • trenerem Certified Professional Dog Training (CPDT-KA) certyfikowanym przez CCPDT od 2008 roku;
  • w 2011 roku wybrana do Kuratorium APDT. Wybrana na wiceprzewodniczącą w latach 2013, 2015 i 2016 i wybrana na przewodniczącą zarządu w 2014 roku i jej kadencja skończy się z końcem 2017 roku. Dodatkowo w latach 2013 i 2014 pełniła funkcję Prezesa Fundaccji APDT.

Jill jest uznaną i utytułowaną zawodniczka od roku 1990 w agility oraz certyfikowana przewodniczka psa wykrywającego narkotyki, z którym zajęła 1. miejsce wzawodach policyjnych w 2009 roku. Z pozostałymi psami trenuje agility oraz NW.

Więcej informacji o Jill Marie:

http://www.obriencanine.com/


PROGRAM SPOTKANIA

Piątek, 29.09.2017

Seminarium poświęcone Nose Work w pracy z psami schroniskowymi i specjalnych potrzeb

Miło nam poinformować, że pierwszy dzień naszego spotkania z Jill Marie O'Brien (piątek, 29.09.17) poświęcony będzie w całości pracy z psami schroniskowymi oraz pracy z psami ze specjalnymi potrzebami i psami agresywnymi. To jednodniowe seminarium organizujemy wraz z Nose Work Club Polska w ramach wdrażanego przez NWCP programu schroniskowego.

Jill Marie, jako twórczyni i osoba odpowiedzialna za oryginalny K9 Nose Work Shelter Program, nauczy nas, w jaki sposób wdrażać Nose Work w środowisku schroniskowym i w jaki sposób aplikować Nose Work u psów ze specjalnymi potrzebami - niepełnosprawnych, reaktywnych, agresywnych.

Seminarium ma na celu skupienie się na tym właśnie aspekcie Nose Work i skierowane jest przede wszystkim do instruktorów Nose Work biorących udział w programie schroniskowym NWCP, jak również do osób pracujących w schroniskach i prowadzących terapię psów.

Dalsza część programu wkrótce.

 

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin wkrótce.

 

Adres
Poznań, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2017-09-29