Anders Hallgren - Drive and Motivation - seminarium

Seminarium - inne
Termin wydarzenia: 2017-09-09 - 2017-09-10

Miejscowość: Poznań, Polska

Seminarium odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

O seminarium:

To dwudniowe seminarium poświęcone będzie najczęstszym problem, które potykane są w treningu i pracy z psami, zarówno sportowej, jak i użytkowej. Przedyskutowane zostaną różne przyczyny, przez które trening się nie udaje, z naciskiem na motor pracy oraz motywację, dwie bardzo istotne kwestie w całości treningu.

Dokładnie przyjrzymy się procesom powiązanym z motorem pracy u psów zachodzącym w mózgu oraz zmianom hormonalnym. Głęboka analiza pozwoli nam dowiedzieć się, w jaki sposób utrzymywać energię i możliwości pracy psa na wysokim poziomie.

Motywacja jest chęcią danego osobnika do działania i jest kluczowa w pracy i treningu, jeśli chcemy osiągnąć sukces. Jeżeli potrafimy utrzymać motywację do pracy u psa na wysokim poziomie - nasz trening zakończy się sukcesem. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zmotywować psa, niestety część z nich tak naprawdę obniża motywację zamiast ją podnosić. Dlatego też musimy zrozumieć jak działa motywacja, zarówno w znaczeniu fizjologicznym, jak i psychologicznym. Przestudiujemy wiele czynników, które mogą wzmagać lub obniżać motywację u psa - motywacja niestety posiada zazwyczaj równię pochyłą w dół. Stąd osiągane wyniki mogą być niezadawalające, mimo całego naszego treningu oraz faktu, że pies wie co ma robić. Musimy być również świadomi różnego rodzaju bodźców, które mogą konkurować o psią uwagę. Musimy nauczyć się, w jaki sposób analizować co dokładnie motywuje naszego psa w danej sytuacji. Weźmy na przykład psa, którego wola do poznania drugiego, nowego psa, który pojawił się na obszarze treningowy, jest silniejsza od woli wykonania zadania, czyli wytropienia pozoranta.

Seminarium skupia się na problematyce dotyczącej tego, dlaczego pies nie chce wykonywać na wysokim poziomie zadań w pracy i treningu. To jest jedna z przyczyn, dla których przeanalizujemy wiele elementów, które przeszkadzają w procesie uczenia się psa oraz jego pracy. Poruszone zostaną również problemy behawioralne, w szczególności agresja. Jeżeli pies staje się agresywny, może to zagrozić jego karierze użytkowej czy sportowej. Zaburzenia hormonalne oraz ból są najczęstszymi czynnikami, które stoją za problemami behawioralnymi u psa, stąd też poświęcimy czas na przedyskutowanie tego, w jaki sposób analizować pracę psa pod tym kątem. Przyjrzymy się też bliżej źle rozumianej i nadużywanej koncepcji "przywództwa". 

Seminarium do pewnego stopnia zgłębi kwestie fizjologiczne oraz psychologiczne, np. w jaki sposób funkcjonuje mózg w powiązaniu z motorem pracy i motywacją. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza z zakresu biologii czy psychologii, wszystko będzie proste do zrozumienia. Przewidziany jest też czas na pytania od uczestników.


PROGRAM SPOTKANIA

Sobota 09.09

08:30-09:00 Rejestracja uczestników

09.00–09.30 Najczęściej występujące problemy u psów użytkowych i sportowych. Dlaczego tak wiele przegrywa? 

09.30–10.00 Jak przewidzieć psie możliwości - o testach. Testy mogą przewidzieć zaledwie do 60%. Zgadywanie daje nam jedynie 50%...

10.00–10.30 Wymagania stawiane psom. Czy przyczyną problemów są psy, przewodnicy czy trenerzy?

10.30–11.00 Trening - w jaki sposób możemy go poprawić? Trening posłuszeństwa może obniżyć osiągnięcia w pracy psa!

11.00–11.30 Wymagania stawiane przewodnikom psów. Wiedza oraz osobowość są ważne.

11.30–12.00 Motor pracy i motywacja - definicje. Ciężko jest podnieść motor pracy ale łatwo go stłumić!

12.00–13.00 Obiad

13.00–14.30 Fizjologia motoru pracy. O genetyce, mózgu i hormonach, jak również o czynnikach, które wpływają na motor pracy i motywację.

14.30–15.00 Przerwa kawowa

15.00 –17.00 Motywacja, potrzeby i emocje. Motywacja: chęć i gotowość do wykonania konkretnego zadania. Motywacja opiera się na naturalnych potrzebach i działa poprzez uczucia. Czas na wprowadzenie przed treningiem jest bardzo ważny.

 Niedziela 10.09

09.00–10.30 Analiza motywacji i czynników, które mają na nią wpływ. Proces nauczania i motywacja. Nauczanie ma miejsce w logicznych strukturach mózgu. Motywacja ma miejsce w emocjonalnych strukturach mózgu. Proces nauczania i motywacja mają inne wykresy.

10.30–12.00 Motywy sportowe. Motywacja i zaspokojenie. Nagradzanie dotyka dwóch różnych systemów. Pies może być zmotywowany tylko do jednego zachowania w danym czasie. Wszystkie inne potrzeby muszą być zaspokojone przed rozpoczęciem treningu! Nie należy zaspokajać motywacji do pracy! Krótkie fazy treningowe. Trenuj motywację! Zawsze kończ trening, gdy motywacja jest wysoka.

12.00–13. 00 Obiad

13.00–14.30 Kiedy wszystko przestaje działać? "Przywództwo", karcenie i korekty są częstym rozwiązaniem na różnorodne problemy. Co to oznacza? Czynniki, które obniżają próg agresji.

14.30–15.00 Przerwa kawowa

15.00–16.00 Analiza. W jaki sposób analizować zasadnicze przyczyny problemów. Ból i analiza bólu; hormony i analiza hormonów.

16.00 Koniec


O PROWADZĄCYM:

Anders Hallgren urodził się w Sztokholmie, w Szwecji w roku 1940. W 1971 roku ukończył Psychologię na Uniwersytecie w Sztokholmie w Szwecji. Jest uważany za pierwszego psychologa psów na świecie.

Oto jak opisuje swoją pracę:

"Pracuję jako psycholog psów i nie pracuję w tradycyjnym obszarze psychologicznym z ludźmi. Pracuję jako trener i psi psycholog od ponad 40 lat. Wykonałem dużo badań na temat zachowań psów i relacji pomiędzy psami i ludźmi. Również, pomiędzy innymi sprawami, opracowałem analizę stresu i specjalistyczną analizę bólu, które uważam za skuteczne narzędzia w mapowaniu przyczyn stojących za problemami behawioralnymi u psów. Cały trening mieści się w ramach bezbólowej ideologii. Specjalizuję się w agresji - przyczynach i sposobach kuracji, pourazowych zaburzeniach stresowych u psów oraz w problemach behawioralnych w ogóle.

Napisałem 20 książek i broszur na temat zachowań psów (niektóre z nich zostały przetłumaczone i wydane w innych krajach) i wiele artykułów do magazynów. Brałem udział w wielu audycjach radiowych i programach telewizyjnych i wytrenowałem tysiące psów z problemami behawioralnymi. W treningu zawsze brała udział rodzina, żaden pies nie był trenowany dla samego siebie. Poza tym prowadzę wykłady na całym świecie, głównie dla środowisk związanych z psami, wyedukowałem tez ok 200 osób w swojej dziedzinie. Byłem inspiracją dla behawiorystów zwierzęcych, takich jak Roger Mugford, England i innych do pracy w tej dziedzinie.

Byłem pierwszą osobą na świecie, która szkoliła psy do wykrywania pleśni w budynkach, co na chwilę obecną stało się pewnego rodzaju przemysłem w Skandynawii. Miałem również zaszczyt być przypisanym do rozpoczęcia programu edukacyjnego dla psów serwisowych dla niepełnosprawnych osób, co cały czas się efektywnie rozwija. W 2000 roku wprowadziłem trening dla psów do wykrywania dymu i zainteresowanie tym tematem rośnie w wielu krajach.

W wyniku badań, które wykonałem w 1978 roku i które wykazały, że wiele psów nie jest wystarczająco stymulowanych, rozpocząłem program mentalnej aktywizacji dla psów, który jest niezbędny w kuracji problemów behawioralnych, ponieważ większość problemów jest intensyfikowana przez stres, a aktywność umysłowa obniża nadmierną energię. Zyskało to uznanie w wielu krajach, napisałem również książkę na ten temat dla Cadmos Verlag w Niemczech." - Anders Hallgren


ZAPISY:

Cena: 550,00 zł (płatność do dn. 31.07.2017) / 650 PLN (płatność po 31.07.2017)

Regulamin seminarium oraz formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/kmsktK7Vr0qg341H2

 

 

Telefon
+48 605 658 382
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Adres
Poznań, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2017-09-09 do 2017-09-10